09:00h MATINADA DE TRABUCAIRES

Responsables trabucaires: Joan González i Charo Serrano

Colles convidades trabucaires:

  1. Trabucaires de Sant Boi de Llobregat 
  2. Trabucaires de Cornellà
  3.  Trabucaires de Torrelles
  4.  Trabucaires d’Hospitalet
  5.  Trabucaires de Sant Feliu de Llobregat

Recorregut trabucaires: Palau Falguera, c/ Ramón i Cajal, c/ Sant Josep, Prolongació Falguera, Ctra. Laureà Miró, c/ Joan Batllori, Passeig Nadal, Pl. De l’Estació, Passeig Bertrand, c/ Pi i Margall i Pl. De la Vila.

11:00h PLANTADA DE COLLES DE SANT FELIU

Lloc: Plaça Catalunya/Once de Setembre

Les aigües per el recorregut del cercavila s’han d’anar a buscar a l’Escola Verge de La Salut (les entregaran els responsables).

11:15h REUNIÓ CAPS DE COLLA + REPARTIMENT DE CONFETTI

Lloc: Al costat de recepció (entrada principal)

11:30h INICI DEL CERCAVILA DE LES COLLES DE SANT FELIU

Responsables cercavila colles St. Feliu: Carla Martínez

Recorregut colles: Plaça Catalunya, C/ de Dalt, Passeig Nadal, Plaça de l’Estació, C/ Vidal i Ribas, C/ Pi i Maragall, Plaça de la Vila.

Aquest any el refrigeri tindrà lloc en el carrer de la Rectoria. Evitem donar mala imatge i interrupcions innecessàries.

Ordre de les colles durant el recorregut:

  1. Geganters de Sant Feliu
  2. El Drac
  3. Geganters de l’ACF
  4. La Garsa
  5. Castellers
  6. Diables La Garsa
  7. Colla de timbalers Cornuts Percussió
  8. La Mula de l’ACF
  9. Bastoners “Els Ceballuts” de Sant Feliu
  10. El Tro de Falguera
  11. Gegantó Tonet i Fada Natura
  12. Petardons i petardones de Can Calders
  13. Els Tronats
  14. Diables La Salut
  15. Diables Rojos
  16. Esbart de Sant Feliu – Ball de cintes
  17. Trabucaires de Sant Feliu
12:30h ARRIBADA A LA PLAÇA DEL CERCAVILA I BALL DE LES COLLES

Lloc: Plaça de la Vila.

Speaker: Núria Martorell.

Balls de les colles:

  • Diables La Salut
  • Castellers de Sant Feliu
  • Diables La Garsa de l’ACF
  • Colla de timbalers Cornuts Percussió
  • La Mula de l’ACF
  • El Tro del Falguera
  • Geganters de Sant Feliu
  • Esbart de Sant Feliu – Ball de cintes
  • Petardons i petardones de Can Calders
  • Els Tronats
  • La Garsa
  • Diables Rojos
  • Bastoners “Els Ceballuts” de Sant Feliu
  • El Drac
  • Geganters de l’ACF
  • Gegantó Tonet i Fada Natura
  • Trabucaires de Sant Feliu
  • Ball nou per els Geganters de l’ACF i de Sant Feliu
  • Ball dels Gegants de Sant Feliu amb el Drac de St. Feliu
    1. NOTA: l’actuació de les colles ha de ser símbolic ja que sinó s’allarga molt.

13:00h CONTE DEL DRAC AMB ELS GEGANTS DE LA CIUTAT

18:00h AUDICIÓ DE SARDANES amb LA COPLA CONTEMPORANIA

Lloc: Pl. de la Vila

Organitza l’ACF: Sr. Lluís Montfort
17:45h CONCENTRACIÓ DE LA XVI MOSTRA DE FOLKLORE INTERNACIONAL I TRADICIONAL

Responsable: Pere Marañon Canut i Claudia Lloc: c/ Rectoria

18:00h CONCENTRACIÓ DE LES COLLES CONVIDADES INFANTILS

 Lloc: Escola Verge de la Salut

18:00h CERCAVILA DE LA XVI MOSTRA de FOLKLORE INTERNACIONAL I TRADICIONAL

Recorregut: Pl. Lluís Companys, Passeig Nadal, c/Vidal i Ribas, c/Pi i Margall, Passeig Bertrand, c/ Verge de la Mercè, c/Joan Maragall, passatge Penedés, Plaça de la Vila, c/Rectoria, Passeig Nadal i Plaça Lluís companys.

18:30h a 19:30h XVI MOSTRA de FOLKLORE INTERNACIONAL I TRADICIONAL

En cas de pluja l’espectacle es farà a la Sala Ibèria.

20:00h NIT DE FOC

  
Lloc: Plaça de la Salut

Responsables: Lorena Gimeno.