19:00h CONCENTRACIÓ DE GEGANTS I BÈSTIES DEL SEGUICI

Lloc: Palau Falguera

Responsables: Francesc Moliner, Lorena Gimeno, Laia Mestres, Carlos Pardo, Daniel Duran, Paco Torregrosa, Gemma Torrijos, Mireia Amigó, i Núria Diez.

Responsables músics:

a) Timbalers:
Carlos Pardo, Gerard Lladós.

b) Grallers: Laia Mestres

A tenir en compte:

Tancar el Palau Falguera, que la gent que no pertany a les colles no pugui entrar.



19:30h EXPOSICIÓ DE FIGURES
19:30h CONCENTRACIÓ DE COLLES DEL SEGUICI I LLIURAMENT DEL MOCADOR D’HONOR.

Lloc: Plaça de la Vila

20:10 SORTIDA DE LA COMITIVA DEL MOCADOR D’HONOR ACOMPANYAT DELS MINISTRILS

Recorregut: Pl. de la Vila, c/ Pou de Sant Pere i Jardins del Palau Falguera.

20:00 REUNIÓ CAPS DE COLLA (SEGUICI)

Lloc: Palau Falguera => Megafonia

20:10h FOCS D’INICI DEL SEGUICI
20:15h INICI DEL SEGUICI

Colles participants: Trabucaires de Sant Feliu, Castellers de Sant Feliu, “Els Ceballuts” Bastoners de Sant Feliu, Diables La Garsa de l’ACF, El Bicorn, Diables Rojos, Diables La Salut, Turcs i Cavallets de l’ACF, el Drac de Sant Feliu, Nans, La Mula de l’ACF, Banyetes i Rebanyuda de l’ACF, La Garsa de Sant Feliu, Gegants de l’ACF, Gegantó Tonet de l’ACF, Gegants de Sant Feliu, Els Cremats, Cornuts Percussió, Els Tronats, El Tro del Falguera, Els Petardons i Ministrils del Seguici.

A tenir en compte:  

Forques per a les Patums.

Recorregut: c/ Josep Maria de Molina, Ctra. Laureà Miró, c/ de les Carreretes, Pl.Vuit de Març.

Ordre de les colles durant recorregut:

  1. Trabucaires
  2. Castellers
  3. El Tro del Falguera
  4. Diables La Garsa de l’ACF
  5. Grup de Músics
  6. Diables Rojos i Bicorn
  7. Diables La Salut
  8. El Petardons de Can Calders
  9. La Garsa
  10. Grup de Músics
  11. El Drac de Sant Feliu
  12. La Mula de l’ACF
  13. Gegants de la Ciutat: Guillem i Violant
  14. Cesc El Bandoler
  15. Grup de Músics
  16. Gegants de la Ciutat: Gegantons Llorenç i Mercè
  17. Nans
  18. Gegants de l’ACF: Jordi i Montserrat ; Llorenç i Laia
  19. Banyetes i Rebanyuda
  20. Grup de Músics
  21. Bastoners “Els Ceballuts”
  22. Gegant Tonet i Fada Natura.
  23. Turcs i Cavallets

21:30h ARRIBADA DEL SEGUICI A LA PLAÇA VUIT DE MARÇ

Persona encarregada de la presentació: Carme Solanes, Jan i Rosa

ORGANITZACIÓ A LA PLAÇA

Entrades i sortides

*Plànol d’entrada i sortida de les colles a la Pl. Vuit de Març.

BALL D’ENTREMESOS DE LES COLLES (1er Seguici)

Entrada de músics

  1. Encesa de pólvora dels Trabucaires.
  2. Castellers de Sant Feliu
  3. “Els Ceballuts” Bastoners de Sant Feliu.
  4. Gegantó Tonet de l’ACF i la Fada Natura Ball de Diables.
  5. Gegantons de la ciutat: Llorenç i Mercè
  6. Turcs i Cavallets.
  7. El Drac de Sant Feliu.
  8. Nans.
  9. La Mula de l’ACF
  10. Cesc, el Bandoler.
  11. Banyetes i Rebanyuda.
  12. La Garsa.
  13. Ball de Gegants
  14. Cornuts Percussió
  15. Ball Final.
  16. Els Cremats (castell de focs).
22:30h. HORA APROXIMADA DEL FINAL DEL SEGUICI
22:45h. SOPAR DE MÚSICS

Lloc (Ministrils Sant Feliu): Ateneu – Ministrils
Lloc (Grallers convidats): Càtering – Sala Ibéria
Assistents: timbalers i grallers que participin en el seguici i Ministrils.

24:25h. CONCENTRACIÓ DE COLLES I INICI DEL SEGON SEGUICI


Lloc: Plaça de la Vila
Responsables: Francesc Moliner, Lorena Gimeno, Laia Mestres, Carlos Pardo, Daniel Duran, Paco Torregrosa, Gemma Torrijos, Mireia Amigó, i Núria Diez. Recorregut: Pl. de la Vila, c/ Pou de Sant Pere, Ctra. Laurèa Miró, c/ Carreretes i Pl. Vuit de Març.

Persona encarregada de la presentació: Carme Solanes, Jan i Rosa 

BALL D’ENTREMESOS DE LES COLLES

(Mateix ordre que el Primer Seguici)

  1. BALL D’ENTREMESOS DE LES COLLES (2nd Seguici)

  1. Entrada de músics
  2. Encesa de pólvora dels Trabucaires.
  3. Castellers de Sant Feliu
  4. “Els Ceballuts” Bastoners de Sant Feliu.
  5. Gegantó Tonet de l’ACF i la Fada Natura
  6. Ball de Diables.
  7. Gegantons de la ciutat: Llorenç i Mercè
  8. Turcs i Cavallets.
  9. El Drac de Sant Feliu.
  10. Nans.
  11. La Mula de l’ACF
  12. Cesc, el Bandoler.
  13. Banyetes i Rebanyuda.
  14. La Garsa.
  15. Ball de Gegants
  16. Cornuts Percussió
  17. Ball Final.
  18. Els Cremats (castell de focs).

NOTA: En aquest Seguici la gent podrà participar en els balls de les colles, però tothom ha de tenir present que s’han de respectar els balls i els membres de les colles participants.

Es prega sobretot en les colles de gegants i capgrossos es tingui la màxima cura alhora de participar en aquests balls.

Concert amb DJ SENDO I SURDA

Lloc: Plaça Vuit de Març
Organització: Diables Rojos i Diables La Garsa de l’ACF. Amb la col·laboració de FETS.
Aquest any hi ha entrepans per sopar.